Bugun...


Bakan Veysel Eroğlu’ndan yerli oto çağrısı
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Öğretim Görevlileri'ne seslenerek, "Hocalarımızın bilhassa hibrid dediğimiz elektrik ve aynı zamanda akaryakıt ile çalışan otomobiller geliştirmelerinde fayda var diye düşünüyorum" dedi.

Bakan Veysel Eroğlu’ndan yerli oto çağrısı

Bakan Eroğlu, Afyon Kocatepe Üniversitesi'nin (AKÜ) akademik yıl açılış törenine katıldı. AKÜ tanıtım filmi gösterimi ile başlayan törende, Bakan Eroğlu programın açılış konuşmasını yaparak ilk dersi verdi. Konuşmasında gençlere seslenen Bakan Eroğlu, onlara büyük önem verdiklerini ifade etti. 

Bakan Eroğlu, programın ardından gazetecilerin sorularını da yanıtlayarak gündemde ki yerini koruyan yerli otomobil üretimi konusunda açıklamalarda bulundu. Bir gazetecinin "Efendim yerli otomobil üretim konusunda üniversitelere, öğretim görevlilerine çağrınız ne olacaktır?" sorusunu ise Bakan Eroğlu şöyle yanıtladı:

"Bizim en ileri teknolojiyi yakalamamız lazım, Türkiye'nin bu potansiyeli var. otomotiv alanında her türlü teknolojiyi yakalayacak, sanayi kuracak gücümüz var. Bunu da yapmamız gerekiyor diye düşünüyorum. Dolayısı ile hocalarımızın bilhassa hibrit dediğimiz elektrik ve aynı zamanda akaryakıt ile çalışan otomobiller geliştirmelerinde fayda var diye düşünüyorum. Hibrit yani elektrik zaman içerisinde yani akaryakıtta, petrolde biz dışa bağımlıyız. Dışa bağımlılığı azaltmak için buna gayret etmemiz gerekiyor diye düşünüyorum"


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZYORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI